Digitální poradna

Digitální poradna nejen pro rodiče na objednání u Mgr. Kateřiny Halfarové

katerina.halfarova@osmickaprorodinu.cz

Otvíráme pro vás novou poradnu. Na individuálních konzultacích se zkušenými odborníky budete mít možnost poradit se o všem, co vás zajímá.

  • Co dělat, když je dítě stále na facebooku? Hraje celý den počítačové hry?
  • Ztrácíte přehled, kam všude má dítě přístup?
  • Nemáte jistotu, zda poznáte závislost?
  • Mohou digitální média negativně ovlivnit vaše děti?

 

Proběhlé semináře:

Počítačové hry: Budou z našich dětí závisláci?

úterý 15. 5. – 18:15 – 19:15 – RC Osmička Čimice, vstup zdarma

Přednáška má si klade za úkol seznámit posluchače s tím, kde se počítačové hry vzaly a jakou společenskou roli plní. Zároveň budou představeny poslední výzkumy, které se zabývají vlivem počítačových her na psychický stav jedince a řekneme si více i o tom, kde mohou počítačové hry člověku škodit či prospívat. V poslední části přednášky se pak zaměříme na rizika spojená s možným vznikem závislosti a otázkou mikrotransakcí a gamblingu. Více informací zde.

Lektor: Mgr. Vítězslav Slíva

 

Kyberpsychologie a fake news

neděle 27. 5. 2018 – 18:15 – 19:15 – RC Osmička Čimice, vstup zdarma

V této přednášce se zaměříme na to, jak se mění naše chování v kyberprostoru a jaké faktory ve změněném chování hrají  roli. Poté se zaměříme na fenomén fake news, povíme si o tom jak se šíří falešné a poplašné zprávy v kyberprostoru a jakým způsobem na tyto zprávy reagujeme. Podíváme se též na důvody, které stojí za snadným přijímáním lží, nebo naší neochotou přijímat fakta, pokud jsou v rozporu s naším světonázorem. Na závěr si ukážeme jak lze zprávy ověřovat a vyhodnocovat, abychom se nestali snadnou obětí mediální manipulace. Více informací zde.

Lektor: Mgr. Vítězslav Slíva

 

Sociální sítě: Jsou opravdu tak sociální?

úterý 12. 6. 2018 – 18:15 – 19:15 – RC Osmička Čimice, vstup zdarma

V této přednášce se podíváme na problematiku sociálních sítí. Seznámíme se s jejich vývojem a základními funkcemi. Podíváme se na několik výzkumů, které v České republice proběhly na téma využívání sociálních sítí mladistvími a řekneme si více o tom jaká rizika můžou na sociálních sítích číhat. Povíme si i něco o tom, jak socilní sítě nakládájí s daty, která jim dáváme k dispozici. Též se zaměříme na problematiku takzvaných „filter bubbles.“ Více informací zde.

Lektor: Mgr. Vítězslav Slíva

 

O digitální poradně se také můžete dočíst v článku First style magazine – V Praze 8 vznikne DIGI PORADNA – městská část reaguje na rizika digitálního světa, Praha press – V Praze 8 vznikne Digi poradna.

Pro podrobnější informace kontaktujte paní Kateřinu Halfarovou katerina.halfarova@osmickaprorodinu.cz