Blešák – 14.4. – Kulturní dům Krakov

Příspěvková organizace městské části Praha 8 Osmička pro rodinu pořádala v sobotu 14. dubna 2018 Blešák oblečení s podporou hvězd a charitativním podtextem. Akci se rozhodli podpořit například Richard Nedvěd, Eliška Kaplický Fuchsová a skupina Wohnout.

Díky dobrovolným příspěvkům a tiché aukci oblečení známých osobností jsme pro Život dětem o.p.s. vybrali 4 968 Kč a sbírkou oblečení jsme podpořili Český červený kříž.

O proběhlé akce informují i stránky MČ Praha 8 – Blešák oblečení vynesl charitě skoro 5 000 Kč.

Výsadba bylinek a ozdobné truhlíky – 12.4. – DK Ďáblík

Krásná atmosféra panovala na zcela naplněném kurzu. Každý truhlík byl originálně nazdoben, hlínou naplněn, šikovnou rukou osázen a výsledek? Jako sen! Při pohledu na fotky z akce Vás atmosféra pohltí 🙂

 

Výsadba jarního truhlíku – 9.4. DK Krabík

Cítíte tu omamnou vůni květin? Přesvědčili jsme se o tom všichni již 9. 4. 2018 a to jak omamnou vůní květin a zeminy, tak i krásou konečného produktu – kvetoucího truhlíku. Při kurzu osázení truhlíku se zapojili všichni a doma tak již nyní mají krásně oživený okenní parapet. Společně jsme zasadili výběr z nejkrásnějších jarních rostlin do truhlíku a sami si jej ozdobili. Vše bavilo jak rodiče, tak děti.

 

Mini výživové poradenství – 3.4. DK Karlík

Seminářem maminky prováděla lektorka Pavlína Cimalová. Ta je seznámila s pár body zdravé výživy a stravovacími  návyky, které jsou dnes trendy. Pak si s každou maminkou po měření tlaku,výpočtu BMI Indexu individuálně popovídaly o jejich rodinných stravovacích návycích. Poradila jim a dala tipy ze své dlouholeté zkušenosti jak nevhodné návyky odstranit a kterým směrem se vydat,aby maminky už nemusely řešit nadváhu,která jim zůstala po dětech. Během této doby se o jejich děti staral personál klubíku.

Velikonoční tvoření – 19.3. a 27.2. – DK Karlík a DK Ďáblík

Velikonoční dekorace se tvořili v dětských klubech.

 

 

Velikonoční osení – 19.3., 21.3., 22.3. – Dětské kluby Karlík, Ďáblík, Krabík

Maminky si s dětmi si v dětských klubech vytvořili krásnou jarní výzdobu jejich domovů.

 

Jóga a zdobení květináče s paralelním programem pro děti – 17.3. – RC Osmička

Účastnice kurzu si během dopolední lekce vyzkoušely cviky na správné protahování celého těla a cvičitelka Radka jim vysvětlila, jak předcházet bolestem zad a kloubů. Děti si mezitím vyrobily krásné lapače snů a stihly si také pohrát s legem. Po cvičení následovalo zdobení květináčů ubrouskovou technikou a maminky tak získaly hezkou dekoraci, do které si doma mohou zasadit bylinky nebo jiné rostliny. Akce to byla velmi povedená a těšíme se v květnu na další pokračování.

 Jak zvládat hyperaktivní a nesoustředěné děti – 13.3. RC Osmička, 14.3. DK Ďáblík,

Právě na toto téma se dne 14.3.2018 uskutečnil v DK Ďáblík seminář, pod vedením lektora Mgr. Ondřeje Bárty. Lektor se věnoval řešení problémů v každodenním životě: popisoval jakými mechanismy procházíme v zátěžových situacích, jak probíhá vytváření dohod mezi dospělými a dětmi, jak vnímat dítě a pomoci vzájemné komunikaci s ním.  Maminky sdílely svoje starosti při východě dětí (např. sourozenecká rivalita, syndrom ADHD). Pan Bárta se všem věnoval a rozebíral jednotlivé situace s maminkami.  Doporučil také zajímavé publikace o výchově dětí.

S kočárky za poznáním – 9.3. – Areál Psychiatrické léčebny Bohnice

I přes chladnější počasí se v krásné atmosféře sešly maminky k další příjemné vycházce. Dětem se nejvíce líbilo na sociálněterapeutické farmě, kde si mohly pohladit koně a další zvířata.

 

Seminář mimózování – 20.2. DK Krabík, 27.2. DK Karlík

Dle názvu byste možná netušili že jde o činnost z oboru zahradnictví. Účastníci kurzu se v tomto již druhém bloku naučili jak správně sázet a pěstovat rostlinu Citlivka stydlivá (Mimóza). Rostlinu si domů malý zahradníci odnesli ve vlastnoručně ozdobených květináčích a i s vlastními ozdobenými zápichy.

 

 

Modelářská dílna – 24.2. – RC Osmička

Další úžasný program proběhl v rodinném centru Osmička. Ve spolupráci s projektem Kutil Junior proběhla modelářská dílna, kde si děti vyrobily model katapultu, větrného mlýna či model dvouplošníku. S prací dětem pomáhali rodiče i lektoři a výrobky si poté účastníci odnesli domů.

  

 

Krav Maga – 23.2. – DK Ďáblík, RC Osmička

V pátek 23. února jsme ve spolupráci s organizací KRAV MAGA GLOBAL uspořádali seminář sebeobrany pro děti, mládež i dospělé.

Instruktor upozornil na různá nebezpečí a rizika, která mohou číhat cestou do školy nebo při pobytu venku.
Po nezbytné teoretické průpravě následovala rozehřívací a motivační fáze, aby se vzápětí rozduněla celá tělocvična při nácviku zastrašování hlasem i tělem. Trénink kontaktní sebeobrany obohatila ukázka použití pepřového spreje, tzv. tekuté střely. 

Slova účastníka kurzu „Už víme jak na to a budeme moc rádi, když se takový kurz bude opakovat jak pro děti, tak pro dospělé.“

 

Jarní příměstský tábor Klubu Mapa 12. – 16.2.

Letos v únoru se v Mapě uskutečnil poslední běh příměstského tábora v rámci projektu „S Mapou na tábor!“, spolufinancovaného z ESF v rámci operačního programu Zaměstnanost. Díky této podpoře jsme mohli tábor nabídnout za velmi příznivou cenu. Zájem byl tentokrát veliký, celkem se s námi za dobrodružstvím vypravilo 23 dětí.

Program obsahoval napínavou celotáborovou hru, během které jsme navštívili například Národní muzeum, laser game, neonový minigolf, zrcadlové bludiště. Dále jsme tvořili z FIMO hmoty, stavěli jsme sněhuláky, sportovali jsme a hráli jsme hry. Tábor se povedl na výbornou a na děti v jeho závěru čekala i sladká odměna.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na viděnou na některé z našich dalších akcí.

 

Maškarní rej – 20.2. v DK Ďáblík

V DK Ďáblík proběhl karneval a opravdu to stálo za to!

Atmosféra byla úžasná nejen díky velké účasti veřejnosti, ale také ji tvořily krásné karnevalové kostýmy, soutěže a diskotéka.  Všechny potěšila výroba zvířátek z balonků, neskutečně tvořivá byla výroba masek, které se dětem opravdu povedly.  K dobré náladě přispěli klauni i sladké odměny pro děti, balonky a praktický reflexní přívěšek.

 

Výroba Trávoše – 31.1. v DK Ďáblík

Výroba Trávoše se vydařila a všichni si to moc užili. Paní Adélka nás naučila, jak Trávoše vyrobit a jak se o něj starat, aby krásně rostl.


Výroba Trávoše – 23.1. v DK Karlík

Výrobu Trávoše popsala takto naše teta Alena: „Velká radost z tvorby a super zkušenost i přes menší účast. Paní Adélka úžasný profík.. Děkujeme a jelikož vlevo je náš Karlík, který bude sedět na baru tak časem naláká další a dáme repete„.

 


Seminář s Policií ČR – 18. 1. v DK Ďáblík

Děti se seznámily se s náplní práce policisty, dozvěděly se, jaké úkoly musí zvládnout policejní pes.

Nechyběly informace z oblasti bezpečnosti – přecházení silnice, jízda na kole, injekční stříkačky, nebezpečí internetu. Probraly se časté nebezpečné situace, které na dětí číhají při pohybu venku bez doprovodu.

Součástí byla diskuze určená pro různé dotazy rodičů.