ROK 2021

Zažít Bohnice jinak 18.9.

statek Vraný

Sousedská slavnost, která oživila statek Vraný svým pestrým programem. Sešlo se hodně lidí podívat i přes nepříznivé počasí. Byl připraven pestrý program pro děti i dospělé. U našeho stanoviště jsme na ně čekali s výrobou podzimního dráčka. Akce byla první a doufáme, že ne poslední.

Kdo si hraje nezlobí – 5.9.

Prostor před ZŠ Glowackého

Jako každý rok tak první neděle v září patří této akci, které se už pár let vždy zúčastníme. Bylo krásné babí léto, takže návštěvníků hodně a my jsme nabídli dětem ke tvoření žabičku. Zájemcům jsme podali informaci o naší organizaci a všichni jsme si to pěkně užili.

Swap Krakov 30.8.

KD Krakov

Již druhý rok nabízíme všem zájemcům Swap v duchu výměna školních potřeb a nabídka dětského s dospěláckým oblečením. Zájem byl pěkný a každý našel co zrovna potřeboval, takže děti měly nové školní potřeby i aktovky. Ve swapech budeme pokračovat po celý rok  každý měsíc s danou tématikou např. sportovní potřeby, Mikulášká, vánočné nápady atd. Budeme rády, když se lidé naučí swapovat, protože je to potřeba pro naší ekonomiku i ekologii.

Beach volejbal Prague open Ládví 19.8 – 22.8.

Beach volejbal Ládví

Byli jsme pozváni zajistit program pro děti během Prague volejbal open dnů na Ládví.
Jelikož se tato akce konala ještě o prázdninách, konali se příměstské tábory a sluníčko nám přálo, tak se za námi přišlo podívat hodně dětí.
Byli jsme součástí oddychové zóny pro děti, kde na všechny čekali atrakce jako laser game, skákací hrad, retro sanitka, skok do výšky, podium kde byla ukázka Judo a hod na koš.
Naše Osmičkové stanoviště nabízelo opičí dráhu po děti, tunel, poznávačku a tvořivou dílničku kde si děti mohly vytvořit beach míč, vybarvit sádrové odlitky z vodního světa, medaili a další.
Akce se konala v pěkném zrekonstruovaném areálu na Beach Ládví se špičkami beach volejbalu, takže návštěvníci mohli fandit i našim olympionikům.
Děkujeme za pozvání organizátorům a těšíme se na další společnou spolupráci.

Přátelé Osmičky pro rodinu,

Únor bílý pole sílí.

Osmička pro rodinu překypuje pílí.

Bude to pecka jistá, na YouTube kanále se něco chystá.

Pomáháme se Vám vyznat v informacích běžného života

a proto se za Vás ptáme v minisérii videí

„s Osmičkou na slovíčko“ s odborníky na slovo vzatých.

Témata můžete ovlivnit i Vy spoluobčané, když nám napíšete své nápady,

náměty a inspiraci na email rc@osmickaprorodinu.cz

(do předmětu napište s 8 na slovíčko).

Vaše názory nasměrují naši cestu.

Těšíme se na vaše náměty a děkujeme za spolupráci.

„Z dětí a učitelů vytáhneme maximum jedině, když bude ve škole příjemno,“ říká ředitel Jan Korda.

ROK 2020

Konference RE-USE CENTRUM 2.10.

Městská knihovna Praha

Osmička pro rodinu se zúčastnila v pátek 2.10.2020 konference RE-USE CENTRA v Městské knihovně Praha. Kvůli covid omezení se konala část konference online přes ZOOM a kdo byl pražský tak přijel konferenci podpořit osobně jako my. Přednesli jsme náš koncept organizování Swapů, které od srpna začneme v pravidelných intervalech nabízet veřejnosti. Konference byla i inspirací pro nás, protože jsme se dozvěděly jak funguje organizace R – mosty, nebo Z pokoje do pokoje na Florenci a Fandi mámám. Tyto organizace nabízejí např.přebytky nábytku obyvatel a distributují je k potřebným, nebo pořádají také Swapy a další spravují web, aplikaci kde se dá zjistit kdo v okolí nabízí jaké zboží a my si ho můžeme zdarma, nebo výměnou pořídit. Děkujeme za pozvání, za dobrý pocit že naše činnost má smysl a budeme v ní nadále pokračovat.

Čimický bleší trh 12.9.

RC Osmička Čimice

V sobotu 12.9.2020 se konal první Čimický blešák v rámci Farmářských trhů. Počasí nám přálo, návštěvnost byla nad očekávání. Přišli nakupovat hlavně rodiče s dětmi i senioři, takže čimičtí občané tuto sousedskou akci přivítaly pozitivně. Za což jsme jim moc vděčni. Nabídka byla pestrá, protože se dali zde nakoupit knihy, dámské i dětské oblečení, hrníčky, talířky, zimní obuv nebo společenské šaty a ručně vyrábené náramky. Hodně bylo dotazů, zdali se bude blešák opět konat, takže je vidět že Čimice toto sousedské setkávání u stánků nejen se zeleninou opět rádi přivítají a to se jim i splní, protože se již plánují další termíny.

Setkání pražských maminek v kavárně KC Vlna Ďáblice 8.9.

Oslovilo a pozvalo nás KC Vlna do své kavárny v Ďáblicích na toto první setkání pražských maminek. KC Vlna je v krásné budově, kde nabízí svůj bohatý program pro širokou škálu svých příznivců. My jsme opět malým návštěvníkům nabídli naše letáčky s aktivitami a malé tvoření pro šikovné ručičky. Atmosféra byla skvělá díky krásnému počasí a pozitivnímu prostředí. Poznali jsme aplikaci Tezu, která se nyní dostává mezi maminky což je naše cílová skupina, takže jsme tuto aplikaci pozitivně podpořily, že budeme maminkám o ní předávat informace. Montessori tvoření nás opět obohatilo a krátká přednáška o Bezobalu také. Moc se nám tam líbilo a děkujeme za pozvání.

Kdo si hraje nezlobí 6. 9.

ZŠ Glowackého

Jako každý rok první víkend v září se koná tato akce a my jsme se jí opět zúčastnili. Počasí nám přálo, takže nálada byla veselá a děti si u našeho stánku vyrobily stonožku z papírových koleček. Za krásně vyrobený výrobek si děti odnesly nafouknutý balonek a reklamní předmět ve tvaru smajlíka s logem  naší organizace. Všem zájemcům jsme vysvětlili kdo jsme a jaká je naše náplň. Kdo měl zájem tak si odnesl letáček s našemi akcemi a slíbil, že přijde mezi nás. Jsme rádi,že jsme zde mohli opět být mezi dětmi a zase za rok se na ně při této příležitosti těšíme.

 

Swap = výměna oblečení a školních potřeb 31.8.
Kulturní dům Krakov

Poslední prázdninový den jsme pořádali Swap školních potřeb s výměnou oblečení. Zájem byl veliký, protože každá maminka připravovala svého školáka a přišla se podívat zdali zde najdou nějaké vodovky do školy či nové triko
pro první školní den. Sešla se nám velká plejáda modelů od plesových šatů až po holinky pro děti. Každý návštěvník odcházel alespoň s jedním kouskem oblečení. Byla spokojenost z akce jak u nás organizátorů, tak i u návštěvníků a  proto jsme Swap rozšířili i na další měsíce do konce roku.


ROK 2019

Pohádkový les – Ďáblický les – 17.6.

Sluníčko, sluníčko popošlo maličko a na druhý pokus se nám zadařilo uspořádat Pohádkový les, kde smí běhat kdejaký pes. Dětí přišlo jako smetí,protože to měly maminky na paměti. V pondělí hola hola Pohádkový les všechny školky a děti doma volal. Les byl samá pohádková postava a to se každou chvilku nestává. Beruška motala bonbonky a to vám byla zábava. Sněhurka si s míčky hrála a pak je do okna vhodila. Indián byl přísný pán, který všechny děti po provaze lést nechal. U staré babičky v košíčku jsme všechny úkoly poznali za chvilečku. Rybky se chytaly u Rusalky v rybníčku. S čertem nebyl žádný žert, takže nám vše do ponožky schoval a přitom pořád opakoval, že je mu v kožichu pěkné teplo, a že trocha vody by mu bodlo. Na konci cesty na děti čekal pěkný peníz ke tvoření a to pro šikovné dětské ručičky velký problém není. Les plný pohádek se zadařil a pár fotek si každý v něm pořídil. Tým Osmičky se jako vždy snažil, aby byl pěkný zážitek a vzpomínkový výsledek. Tak zase za rok milé děti ať Vám čas s námi pěkně letí. Za chvilku budou prázdniny, takže každý bude u vody a až popadají ze stromů jablíčka tak se na Vás opět těší vaše Osmička 🙂

 

Autogramiáda s doktorem Karrem Nešporem – KRC – 16.5.

Ve čtvrtek 16.5.2019 proběhla v našem Komunitním a rodinném centru Osmička v Praze 8 -Bohnicích autogramiáda nové knihy pana dr. Karla Nešpora „S úsměvem jde všechno líp“ a název knihy korespondoval i s průběhem celého večera. Na všech přítomných bylo znát, že se přišli potěšit, pobavit a hlavně zasmát. Pan dr. Nešpor představil své knížky, zejména tu nejnovější, předvedl praktické ukázky, jak si zlepšit náladu, nepodléhat pesimismu a mít stále úsměv na tváři. Na závěr odpovídal na spoustu dotazů, jak jinak než s úsměvem. Návštěvníci odcházeli nadšení a těšící se na další akci s panem dr. Nešporem.

 

Čarodějnický rej – RC Osmička – 30.4.

Poslední dubnový den se k nám do RC Osmička sletěly z celé Prahy 8 malé čarodějnice a čarodějové. Kvůli nepříznivému počasí se tato akce přesunula z venku k nám do tělocvičny kde na děti čekali úkoly ke splnění,výtvarná dílna a opékání buřtů na grilu. Děti si ohmataly v ponožkách různé předměty ,které měly sami uhádnout. Zaházaly si s pavoukem do sítě.Což nebyl žádný problém,protože se děti vůbec pavouků nebály. Zaskákaly si v pytli a prolétli slalom na koštěti. Za všechny splněné úkoly si vyrobily pěknou čarodějnici dle předlohy,dostaly sladkou odměnu a když byl velký hlad tak si opekly s rodiči buřtík na grilu. I díky honícím se mrakům na nebi a studenému větru se k nám sletělo dost krásných kostýmů. Děti byli nakonec spokojené a s plným bříškem nám mávaly na rozloučnou. A protože máme o patro níže v budově Lesní školku 3 údolí,která byla zvědavá kdo to k nám dnes přiletěl na návštěvu tak se také k nám přidali a byli spokojeni. Protože u nás jsou jen hodné čarodějnice co mají malé děti rády,takže se nás vůbec nebály.

 

Přednáška finanční gramotnosti – RC Osmička 25.4.

V posledním dubnovém týdnu v RC Osmička proběhla přednáška i finanční gramotnosti Dozvěděli jsem se praktické informace co je důležité při sjednání životní pojistky,jak přemýšlet při zařizování hypotéky,která je vždy na dlouhé časové období tak abychom byli připraveni na všechny možné nežádoucí varianty ,které nás mohou v životě mohou potkat. Zajímavé téma bylo svět financí a děti.Kde jsme se dozvěděli pár tipů jak děti formou hry seznámit s penězi,aby s němi uměly naložit. Nakonec při volné debatě se zájemci ptali na své konkrétní problémy a zkušenosti s penězi,smlouvami atd. Přednáška byla zajímavá,pestrá a domů si každý odnesl pocit,že finance je nutné řešit,protože jsou součástí našich každodenních životů.

Úklid Ďáblického Háje – 6.4.

Při sobotním dobrovolném úklidu Ďáblického háje (v Praze 8) v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko – 6.4.2019“ uklidilo 132 dobrovolníků celkem 12 kubíků odpadků. Dobrovolníci, mezi kterými byli i skauti Bohnice, se vrhli již v 9 hodin dopoledne do všech zákoutí Ďáblického háje, plnili pytle odpadky a dávali je k hlavním cestám, odkud je do kontejneru převážel traktorem pan Jiří Jiřík z Lesů hlavního města Prahy. Během dvou a půl hodin úklidu byl přistavený kontejner vrchovatě naplněný odpadky.

Celá akce byla ukončena opékáním buřtů na veřejném ohništi v Ďáblickém háji, při kterém zahrál na kytaru a zazpíval Tomáš Karmazín. Dohled nad ohněm měli hasiči z SDH Praha 8 Bohnice, a tak se nikdo nemusel bát, že by táborák uhasl či naopak, že by se nekontrolovaně rozšířil.

Dobrovolný úklid Ďáblického háje pořádal stejně jako březnový úklid Čimického háje spolek Vědomý dotek. Tentokráte za podpory Městské části Praha 8, SDH Praha 8 Bohnice, Lesů hlavního města Prahy a Osmičky pro rodinu.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomohli uklidit Ďáblický háj.  Akce se povedla a chtěli bychom ji příští rok zopakovat.

Power joga s doprovodným programem – RC Osmička 30.3.

,,…březen ještě tam budem“ …  i když sluníčko už lákalo všechny ven na procházku, tak maminky si u nás dopoledne krásně při Power  józe protáhly tělo, děti si prohrály s hračkami, vyrobily si velikonoční vajíčko a zrcadlovou mozaiku s tempery. Po cvičení u kávy si maminky za pomoci svých nejmenších vyrobily velikonoční věnec na stůl nebo na pověšení. Všichni si to u nás užili a velikonočně domů naladěni odcházeli. Děkujeme všem a v červnu se na všechny opět  moc těšíme.

Přespávačka – RC Osmička 16.3.

Naše první přespávačka v Čimicích se vydařila a děvčata si večer bez rodičů pochvalovala.  Seznámily se, pohrály si spolu, zasportovaly, dobrými tousty bříška nacpaly, čoko fondue a pohádkou na dobrou noc se odměnily. Spalo se ve spacácích v tělocvičně, noční déšť vytvořil  strašidelnou atmosféru, děvčata byla tak utahaná, že brzy usnula. V sobotu po snídani a ranní hygieně se dívky zabavily hraním ping pongu,
ukázkou tréninku Aikido i baletu, protažením těla při józe. Při odchodu nám děvčata poklonu složila, že si večer u nás moc užila.  O to jsme se snažily a hned jsme další termín vymyslely, abychom dívky nezklamaly. Takže se na všechny děti s pěkným programem opět těšíme v pátek
21.6. 2019 od 17hod v našem barevném domečku RC Osmička, Libčická 333/2, Praha 8 – Čimice:-)
Protože u nás přespání všechny smutky zahání a dobrou náladu navodí…:-)

Cyklus religionistických přednášek – Křesťanství – KRC Osmička 23.1.

Přednáška představila jedno ze světových náboženství. Odborník Doc. Jiří Beneš, Th.D. přednášel o vzniku a dějinách křesťanství, o podobě organizovaného křesťanství atd. Součástí byl prostor na diskuzi a rozhovor s posluchači.

S kočárky za poznáním – Kobyliská střelnice – 18.1.

Letošní první vycházka se i přes mrazivé dopoledne vydařila. S dobrou náladou jsme nešetřily a na Kobyliské střelnici jsme se dověděly spoustu zajímavých informací. Příště se na vás budeme těšit v Ďáblickém háji.

 

Pilates s doprovodným programem –  RC Osmička – 12.1.

Začal nový rok a ženy, které jsou nám stále věrné, si přišly zacvičit v sobotu k nám do RC Osmička Pilates – pevný bod. Cvičitelka Radka sestavila cviky na protáhnutí těla po vánočním relaxu, naučila všechny, jak mají správně držet svá těla, aby nebyla vidět nabraná povánoční kila, což se všem moc líbilo. Během cvičení si děti pohrály v herně spolu a vytvořily čepičku z bavlnky. Starší děvčata vyrobila pro menší kamarády medaile ve tvaru strašidýlka. Po dvouhodinovém cvičení si maminky vyrobily krásné náušnice a náramek z korálků. Toto sobotní nastartování s tvořením je u nás oblíbené a všichni se na něj moc těšíme.

Dámský klub – Výroba náhrdelníku – DK Ďáblík – 9.1.

Maminky opět využily volný čas ke společnému večernímu setkání. V rámci večerního relaxu se zapojily tentokrát do výroby dámského náhrdelníku. Využít mohly různé druhy korálků, jejich variací i kombinací.

Novoroční olympiáda pro nejmenší – Ďáblík – 9.1.

Všichni malí účastníci s chutí plnili jednotlivé sportovní disciplíny, byli odvážní. Lezení tunelem, podlézání překážek, držení rovnováhy, chůze na chůdách…žádný úkol je neodradil. Za účast a vytrvalost dostal každý závodník drobnou odměnu pro radost a velkou medaili.


ROK 2018

Dárková dílna – RC Osmička 18.12.2018

Před Vánoci se v RC Osmička jeden podvečer tvořily dárečky pro maminky, babičky a i třeba tetičky. Byla možnost si vyrobit náušnice, náramek a pak ještě svícínek. V předvánočním shonu jsme se zastavili, dali si teplý čaj, pustili koledy, povídali si a tvořili. Tvoření mělo klidnou pohodovou atmosféru. Ruce nám pracovaly skoro samy a my jsme si mohli zavzpomínat na to, když jsme ještě věřili na Ježíška, který nosí dárky. Výrobky se vydařily a doufáme, že udělaly pod stromečkem někomu radost, protože byly s láskou vyráběné.

Divadlo Na Vánoce dlouhý noce – KRC Osmička – 16.12.2018

Předvánoční nedělní dopoledne nám zpříjemnila vánoční hra pro děti, dospělé, celou rodinu. Hra byla na motivy lidové pastýřské hry i s živým hudebním doprovodem. Zazněly známé vánoční koledy a všichni jsme si je mohli zazpívat. S pastýři a králi jsme putovali za Ježíškem. Společně s Andělem, ospalými rytíři a třemi zbloudilými králi jsme došli do Betléma.

Vánoční atmosféra s Osmičkou – 11.12.2018

Děkujeme všem zúčastněným dětem, maminkám, tatínkům, kteří s námi v předvánočním čase rozsvítili své lampiony. Svítící průvod, který svou cestu začal na prostranství před KD Krakov, zamířil do Komunitního a rodinného centra Osmička. Na zahradě jsme společně ozdobili a rozsvítili vánoční stromeček. Dali jsme si horký čaj na zahřátí. Všechny zúčastněné čekalo malé vánoční překvapení a vystoupení pěvecké skupiny Joyful. Celou akcí prostoupila opravdu vánoční atmosféra.

 

Mikulášská besídka s klaunkou Julčou RC Osmička, Ďáblík – 4.12.2018

Opět po roce nás navštívila svatá trojice Mikuláš s andělem a čertem. Rodiče i děti zaplnily celou tělocvičnu. Než jsme přivolali svatou trojici, tak mezi děti přišla se svojí show klaunka Julča, která z dětí svým vystoupením setřásla strach z obávaného čerta. Všechny děti krásně spolupracovaly při čarování a od plic se pořádně zasmály, když Julča zakopla. Pak všechny hodné děti hromadně zavolaly Mikuláše se svojí družinou. Mikuláš měl knihu hříchů a volal si po sobě jdoucí děti, které za písničku nebo básničku dostaly pěkný balíček. Nakonec se odvážlivci vyfotili s čertem a zamávali na rozloučenou Mikulášovi.

Sobotní cvičení s Radkou s doprovodným programem – RC Osmička

Jednou do měsíce si v RC Osmička maminky pod vedením naší lektorky Radky Neubertové protáhnou své tělo. Každá sobota má své téma, např. joga ve dvojicích, Pilates, Balanční cvičení a další. Během toho, co se maminky protahují a relaxují, se o děti starají naši pracovníci. Na děti čeká nová herna plná hraček, bazének plný balonků, deskové hry a pro starší děti je připraven i tvořivý doprovodný program. Děti si minulý rok vyrobily lucerničky, svícínky, obrázek s magickými pastelkami, náramek pro maminku. Děti jsou vždy šikovné a vše zvládnou na jedničku. Odpočaté maminky si pak po cvičení mohou ještě s dětmi něco vyrobit jako náušnice, podzimní věnec, brož. Tyto soboty jsou v RC Osmička velice oblíbené a všichni se na ně moc těšíme.

Sousedská slavnost – RC Osmička – 22.11.2018

Zaměstnanci rodinného centra prezentovali všem Čimickým i Bohnickým spoluobčanům svoji činnost. Byla možnost se seznámit s našimi zaměstnanci, kteří podrobněji představili program. Byla také možnost si u šálku čaje a kávy přátelsky popovídat. Pro děti byla připravená dílnička, kde si vyrobily s rodiči svícínek. V tělocvičně s lektorem Pohybově taneční průpravy panem J. Melicharem si děti mohly vyzkoušet naše cvičební pomůcky, opičí dráhu a i si zazpívat. Na doplnění energie čekal na všechny teplý nápoj a kousek bábovky s perníkem.

Přednáška s policií ČR pro rodiče a děti (od 3 do 6 let) – DK Ďáblík 14.11.

Přednáška s policií má v Ďáblíku velký úspěch. Děti si mohly vyzkoušet pouta, čepici, dokonce si nechat sejmout otisky prstů. Paní policistka je učila o bezpečnosti na ulici, přechodě pro chodce a jak se bezpečně chovat na silnici v okolí školy a pískoviště.

Dýňová slavnost – RC Osmička 30.10.2018

V RC Osmička jsme v úterní podvečer přivítali rodiče s dětmi na Dýňování. Děti si mohly v herně za pomoci rodičů dotvořit polystyrenovou dýni, kterou si polepily krepovým papírem. Pak se návštěvníci přesunuli do tělocvičny kde se dlabali dýně. Každý si vydlabal dýni dle vlastní fantazie. Na všechny pilné účastníky čekalo pestré tématické občerstvení – čaj, dýňová polévka, dýňová pomazánka a další sladké a slané pamlsky.

Blešák oblečení a šperků 13.10. KD Krakov

Povídání o psech pro děti aneb o psech se psy – DK Ďáblík 2.10.

Akce se konala v Ďáblíku pro velký úspěch již podruhé. Děti s velkým zájmem poslouchaly povídání Kamila o psích plemenech, jak se o domácí zvířátko starat, čím ho můžeme krmit nebo jak si s ním hrát. Nedílnou součástí byla ukázka výcviku psího talenta Dextra.

Přednáška – Smích a další způsoby jak se uvolnit – MUDr. Karel Nešpor, CSc – 13.9.

Běh pro miminka do dlaně – 9.9.

Na start hlavního závodu na 5 km Běhu pro miminka do dlaně se postavilo celkem 161 běžců, dětských závodů se zúčastnilo 80 dětí. Pro rodiny s dětmi byla připravena zážitková procházka s celkem 8 stanovišti. Celkem 40 rodin s dětmi si mohlo vyzkoušet přebalovat, krmit, oblékat maličkou panenku. V tvořivé dílničce navíc vyrobily srdíčko s povzbudivým vzkazem pro maminky předčasně narozených děti. Celkový výtěžek běhu pro Bulovku je 47444 Kč a šek na tuto částku symbolicky převzal sám primář neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce Martin Čihař z rukou ředitelky Nedoklubka Lucie Žáčkové a Lenky Vokáčové, koordinátorky pro Bulovku. Z výtěžku Nedoklubko pořídí sedm speciálních novorozeneckých vah, které oddělení aktuálně nejvíce potřebuje. Děkujeme všem, kdo jste byli v neděli s námi!

Slavnostní otevření inline dráhy v otevřeném klubu Mapa – 6.9.

V září jsme v klubu Mapa ve spolupráci s MČ Praha 8 otevřeli skromnou in-line dráhu a zrekonstruovaný herní plácek před klubem. Díky tomu se teď v Mapě mohou děti prohánět na svých bruslích, koloběžkách, skateboardech anebo si mohou zahrát basketbal či florbal. Jsme rádi, že můžeme podporovat pohybové aktivity dětí zase o trochu lépe!

Příměstské tábory v Čimicích

V Čimicích se konaly první dva běhy příměstských táborů. Oba turnusy se nesly v duchu celotáborových her Pirátských dobrodružství a Vesmírného cestování. Pro děti byl zajištěn celodenní program, včetně zajištění stravování a o děti se starali vždy dva zkušení a kvalifikovaní oddíloví vedoucí. Velký úspěch měly zejména výlety do IQ Landie, na Minigolg a na Lasergame. Organizacím velice děkujeme za poskytnutí volných vstupů!

 

Léto s Mapou

V klubu Mapa opět proběhly populární příměstské tábory. V rámci celodenních výletů děti navštívily Tobogu Fantasy, utkaly se v pořádné bitvě v Lasergamu a zasportovaly si v Beach klubu Ládví. Díky Neviditelné výstavě si mohly vyzkoušet, jaké to je pohybovat se ve světě, kde nevíme a musíme využít jiné smysly. Výlety byly zakončeny oblíbenou přespávačkou, při které děti s vedoucími stanovaly na zahradě klubu Mapa. Organizacím velice děkujeme za poskytnutí volných vstupů!

Kočičí den – 8.8.

DĚKUJEME VŠEM CO SE STALI SOUČÁSTÍ KRÁSNÉHO PROJEKTU OSMIČKY PRO RODINU V RÁMCI MEZINÁRODNÍHO DNE KOČEK

DĚKUJEME VŠEM, CO POMOHLI KOČIČÍMU ÚTULKU V AREÁLU BOHNICKÉ LÉČEBNY, DÍKY TOMU JSME MOHLI PANÍ ŠEBEROVÉ PŘEDAT VŠE PRO KOČIČKY A KOŤÁTKA V HODNOTĚ 3009Kč.

Atmosféra byla naprosto báječná a všichni návštěvníci si užili například:
tvořivé dílny, kočičí look líčení, kočičí fotokoutek, felinoterapie – mazlení – živé kočky a koťátka, přednášky i pro nejmenší, kočičí hrátky, kolo štěstí, různá zábavná a vzdělávací stanoviště po celý den, kočičí klaunka Julča a klauniáda 16:00 – 17:00

Přednáška – Smích a další způsoby, jak se uvolnit – MUDr. Karel Nešpor,CSc – 13.9.

Joyful fest – 26.6.

První ročník JOY FEST se opravdu vydařil! Letní velkolepý jednodenní festival ve stylu Joyful! Zažili jsme báječné odpoledne plné zábavy, workshopů pro děti i dospělé, zakončené radosti plným koncertem JOYFUL! Video z akce si můžete prohlédnout zde.

 

Dětský bazar – 6.6. KD Krakov

Již tradiční akce, která proběhla v KD Krakov měla opět skvělý ohlas! Maminky jste skvělé, tatínky uvidíme rádi víc a víc a ani počasí v tropických výškách nás neodradí! Stojí za to nejen radost v očích dětí, které objevily neskutečné poklady, ale i princip sdílení.

 

Dětský den – 1.6. KC Osmička, RC Osmička

V pátek 1.6. proběhl dětský den, který jsme v obou našich rodinných centrech řádně oslavili.

S kočárky za poznáním – Vyšehrad – 25.5.

Na naší poslední vycházce 25. května jsme navštívili další krásné místo v Praze-Vyšehrad. Opět jsme měli příjemnou atmosféru a neustálý úsměv na tvářích. Naše děti si užily hlavně čas strávený na místním hřišti.

Vycházka po Čimicích – 20.5. – RC Osmička

V neděli 20. května se v RC Osmička uskutečnila vycházka s výkladem o pravěké a středověké historii dnešních Čimic. Vypravili jsme se na hradiště Zámka a cestou si vyzkoušeli úspěšný archeologický výzkum. Po návratu do rodinného centra si děti zahrály jugger a akci jsme zakončili opékáním buřtů. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

 

Pilates s doprovodným programem – 19.5. – RC Osmička

V sobotu 19.5. proběhla další ze speciálních cvičících akcí v RC Osmička. Pro tentokrát si cvičící protáhli a posílili svaly na stehnech a hýždích pomocí pilates. Děti si mezitím ve vedlejší místnosti hrály s legem a vytvářely obrázky foukacími fixami. Po cvičení si všichni dohromady dotvořili látkovou tašku hezkými motivy pomocí barev na textil. Vznikly opravdu povedené výtvory! V červnu nás čeká ještě jedna taková lekce spojeného cvičení a tvoření.

Pohádkový les – 16.5. KD Krakov

 Na akci POHÁDKOVÝ LES se potvrdila původní myšlenka a to ta, že SPOLUPRÁCE VEDE NEJDÁL.
S touto myšlenkou Osmička pro rodinu zorganizovala ve spolupráci s mnoha neziskovými organizacemi krásnou akci POHÁDKOVÝ LES.
Kvůli hrozícím bouřkám však nemůžeme 2000 lidí nechat v lese a tak jsme akci přesunuli do KD KRAKOV.
A světe div se – KD KRAKOV byl plný pohádkových bytostí a atmosféra byla úžasná!
PODÍVEJTE SE NA KRÁSNÉ FOTKY Z AKCE 🙂

Čarodějnický rej – 30.4. Ďáblický háj

Další kouzelný ročník této akce je za námi. Děkujeme všem za účast, skvělou atmosféru a chuť si užít krásný den! Těšíme se na viděnou na další akci!

 

Dějinám na stopě – Historie starých Čimice – 19.4. – RC Osmička

Potěšil nás velký zájem veřejnosti o komentovanou vycházku zaměřenou na historii území Čimic. Děkujeme panu Petru Štruplovi za poutavý výklad a za prezentaci historických fotografií.

Vycházka s angličtinou do starých Bohnic – 18.4.

První vycházka s angličtinou do zajímavých koutů Starých Bohnic se nám povedla. Sešlo se nás opravdu dost a byli jsme rádi, že jsme si mohli popovídat v cizím jazyce. Příště vás zveme na Kobyliskou střelnici.

Blešák – 14.4. – Kulturní dům Krakov

Příspěvková organizace městské části Praha 8 Osmička pro rodinu pořádala v sobotu 14. dubna 2018 Blešák oblečení s podporou hvězd a charitativním podtextem. Akci se rozhodli podpořit například Richard Nedvěd, Eliška Kaplický Fuchsová a skupina Wohnout.

Díky dobrovolným příspěvkům a tiché aukci oblečení známých osobností jsme pro Život dětem o.p.s. vybrali 4 968 Kč a sbírkou oblečení jsme podpořili Český červený kříž.

O proběhlé akce informují i stránky MČ Praha 8 – Blešák oblečení vynesl charitě skoro 5 000 Kč.

Výsadba bylinek a ozdobné truhlíky – 12.4. – DK Ďáblík

Krásná atmosféra panovala na zcela naplněném kurzu. Každý truhlík byl originálně nazdoben, hlínou naplněn, šikovnou rukou osázen a výsledek? Jako sen! Při pohledu na fotky z akce Vás atmosféra pohltí 🙂

 

Výsadba jarního truhlíku – 9.4. DK Krabík

Cítíte tu omamnou vůni květin? Přesvědčili jsme se o tom všichni již 9. 4. 2018 a to jak omamnou vůní květin a zeminy, tak i krásou konečného produktu – kvetoucího truhlíku. Při kurzu osázení truhlíku se zapojili všichni a doma tak již nyní mají krásně oživený okenní parapet. Společně jsme zasadili výběr z nejkrásnějších jarních rostlin do truhlíku a sami si jej ozdobili. Vše bavilo jak rodiče, tak děti.

 

Výroba ozdoba  doplňků z papíru a textilu – 5.4. Rodinné centrum Osmička

V rámci Otevřeného klubu pro seniory proběhlo další tvořivé dopoledne. Dámy si z nepotřebných kusů látky vyrobily pěknou brož a ještě si u toho příjemně povyprávěly.

Mini výživové poradenství – 3.4. DK Karlík

Seminářem maminky prováděla lektorka Pavlína Cimalová. Ta je seznámila s pár body zdravé výživy a stravovacími  návyky, které jsou dnes trendy. Pak si s každou maminkou po měření tlaku,výpočtu BMI Indexu individuálně popovídaly o jejich rodinných stravovacích návycích. Poradila jim a dala tipy ze své dlouholeté zkušenosti jak nevhodné návyky odstranit a kterým směrem se vydat,aby maminky už nemusely řešit nadváhu,která jim zůstala po dětech. Během této doby se o jejich děti staral personál klubíku.

Velikonoční tvoření – 19.3. a 27.2. – DK Karlík a DK Ďáblík

Velikonoční dekorace se tvořili v dětských klubech.

 

 

Velikonoční osení – 19.3., 21.3., 22.3. – Dětské kluby Karlík, Ďáblík, Krabík

Maminky si s dětmi si v dětských klubech vytvořili krásnou jarní výzdobu jejich domovů.

 

Jóga a zdobení květináče s paralelním programem pro děti – 17.3. – RC Osmička

Účastnice kurzu si během dopolední lekce vyzkoušely cviky na správné protahování celého těla a cvičitelka Radka jim vysvětlila, jak předcházet bolestem zad a kloubů. Děti si mezitím vyrobily krásné lapače snů a stihly si také pohrát s legem. Po cvičení následovalo zdobení květináčů ubrouskovou technikou a maminky tak získaly hezkou dekoraci, do které si doma mohou zasadit bylinky nebo jiné rostliny. Akce to byla velmi povedená a těšíme se v květnu na další pokračování.

 Jak zvládat hyperaktivní a nesoustředěné děti – 13.3. RC Osmička, 14.3. DK Ďáblík,

Právě na toto téma se dne 14.3.2018 uskutečnil v DK Ďáblík seminář, pod vedením lektora Mgr. Ondřeje Bárty. Lektor se věnoval řešení problémů v každodenním životě: popisoval jakými mechanismy procházíme v zátěžových situacích, jak probíhá vytváření dohod mezi dospělými a dětmi, jak vnímat dítě a pomoci vzájemné komunikaci s ním.  Maminky sdílely svoje starosti při východě dětí (např. sourozenecká rivalita, syndrom ADHD). Pan Bárta se všem věnoval a rozebíral jednotlivé situace s maminkami.  Doporučil také zajímavé publikace o výchově dětí.

S kočárky za poznáním – 9.3. – Areál Psychiatrické léčebny Bohnice

I přes chladnější počasí se v krásné atmosféře sešly maminky k další příjemné vycházce. Dětem se nejvíce líbilo na sociálněterapeutické farmě, kde si mohly pohladit koně a další zvířata.

 

Seminář mimózování – 20.2. DK Krabík, 27.2. DK Karlík

Dle názvu byste možná netušili že jde o činnost z oboru zahradnictví. Účastníci kurzu se v tomto již druhém bloku naučili jak správně sázet a pěstovat rostlinu Citlivka stydlivá (Mimóza). Rostlinu si domů malý zahradníci odnesli ve vlastnoručně ozdobených květináčích a i s vlastními ozdobenými zápichy.

 

 

Modelářská dílna – 24.2. – RC Osmička

Další úžasný program proběhl v rodinném centru Osmička. Ve spolupráci s projektem Kutil Junior proběhla modelářská dílna, kde si děti vyrobily model katapultu, větrného mlýna či model dvouplošníku. S prací dětem pomáhali rodiče i lektoři a výrobky si poté účastníci odnesli domů.

  

 

Krav Maga – 23.2. – DK Ďáblík, RC Osmička

V pátek 23. února jsme ve spolupráci s organizací KRAV MAGA GLOBAL uspořádali seminář sebeobrany pro děti, mládež i dospělé.

Instruktor upozornil na různá nebezpečí a rizika, která mohou číhat cestou do školy nebo při pobytu venku.
Po nezbytné teoretické průpravě následovala rozehřívací a motivační fáze, aby se vzápětí rozduněla celá tělocvična při nácviku zastrašování hlasem i tělem. Trénink kontaktní sebeobrany obohatila ukázka použití pepřového spreje, tzv. tekuté střely. 

Slova účastníka kurzu „Už víme jak na to a budeme moc rádi, když se takový kurz bude opakovat jak pro děti, tak pro dospělé.“

 

Jarní příměstský tábor Klubu Mapa 12. – 16.2.

Letos v únoru se v Mapě uskutečnil poslední běh příměstského tábora v rámci projektu „S Mapou na tábor!“, spolufinancovaného z ESF v rámci operačního programu Zaměstnanost. Díky této podpoře jsme mohli tábor nabídnout za velmi příznivou cenu. Zájem byl tentokrát veliký, celkem se s námi za dobrodružstvím vypravilo 23 dětí.

Program obsahoval napínavou celotáborovou hru, během které jsme navštívili například Národní muzeum, laser game, neonový minigolf, zrcadlové bludiště. Dále jsme tvořili z FIMO hmoty, stavěli jsme sněhuláky, sportovali jsme a hráli jsme hry. Tábor se povedl na výbornou a na děti v jeho závěru čekala i sladká odměna.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na viděnou na některé z našich dalších akcí.

 

Maškarní rej – 20.2. v DK Ďáblík

V DK Ďáblík proběhl karneval a opravdu to stálo za to!

Atmosféra byla úžasná nejen díky velké účasti veřejnosti, ale také ji tvořily krásné karnevalové kostýmy, soutěže a diskotéka.  Všechny potěšila výroba zvířátek z balonků, neskutečně tvořivá byla výroba masek, které se dětem opravdu povedly.  K dobré náladě přispěli klauni i sladké odměny pro děti, balonky a praktický reflexní přívěšek.

 

Výroba Trávoše – 31.1. v DK Ďáblík

Výroba Trávoše se vydařila a všichni si to moc užili. Paní Adélka nás naučila, jak Trávoše vyrobit a jak se o něj starat, aby krásně rostl.


Výroba Trávoše – 23.1. v DK Karlík

Výrobu Trávoše popsala takto naše teta Alena: „Velká radost z tvorby a super zkušenost i přes menší účast. Paní Adélka úžasný profík.. Děkujeme a jelikož vlevo je náš Karlík, který bude sedět na baru tak časem naláká další a dáme repete„.

 


Seminář s Policií ČR – 18. 1. v DK Ďáblík

Děti se seznámily se s náplní práce policisty, dozvěděly se, jaké úkoly musí zvládnout policejní pes.

Nechyběly informace z oblasti bezpečnosti – přecházení silnice, jízda na kole, injekční stříkačky, nebezpečí internetu. Probraly se časté nebezpečné situace, které na dětí číhají při pohybu venku bez doprovodu.

Součástí byla diskuze určená pro různé dotazy rodičů.