Lektoři

Radka Neubertová :

Radka Neubertová

Lekce: Aby záda nebolela, Joga pro začátečníky, Joga pro porkočilé, Jemná joga, Pilates
Jsem lektorkou Jogy, Pilates a Kompenzačních cvičení skupinových i soukromých lekcí. Vedení lekcí se věnuje od roku 2000 a pravidelně se každoročně dovzdělávám. Jsem maminkou dvou dětí Barči a Ríši. Mezi moje záliby patří cestování po horách v zimě i v létě, v kině pohádky a filmy fantasy a tvoření z papíru všeho druhu. Nyní absolvuji učitelský kurz – Joga jako vědomá cesta. V minulých letech jsem si také prošla několika dalšími vzdělávacími kurzy cvičení jak pilates tak jogy.

Kristýna Pražáková :

Kristýna Pražáková

Lekce: Zdravotní cvičení, Balanční cvičení
Jsem veselá bytost, maminka dvou dětí, nadšenec pohybu a zdravého životního stylu. Před pár lety jsem kvůli času na děti zcela změnila svou profesi. Šla jsem za tím, co mě baví a dává mi smysl. Je úžasné, co se dá vše změnit a jak zkvalitnit život jen za pomoci zdravého cvičení, při kterém odstraníme špatné pohybové stereotypy. I po trenérské certifikaci se neustále dál vzdělávám jak v anatomii, tak na odborných seminářích zaměřených převážně na zdravý pohyb. Nejvíce si cením, když se cvičící po mé lekci cítí skvěle a bolesti postupně mizí.

Kateřina Pávková :

Kateřina Pávková

Lekce: Cvičení pro děti od 1,5 – 3 roky, Zpátky do formy
Jistá nutkání pohybu spojené se sportem jsem měla již od útlého dětství. Následně jsem se stala reprezentantkou ČR s titulem mistr Evropy ve sportovním aerobiku. Dřinu vrcholového sportu jsem pak vyměnila za práci s lidmi spojenou s rekreačním sportem a zdravým životním stylem. V současné době jsem instruktorkou skupinových lekcí pro dospělé i děti.

Ing. Tomáš Hubálek :

Ing. Tomáš Hubálek

Lekce: Digitální svět pro seniory
Na základě setkávání a potřeb seniorů v roce 2015 jsem založil spolek Moudrá Sovička z.s., který se stal platformou pro spojení mladých a starších lidí při používání digitálních technologií. Baví mě se setkávat se zajímavými lidmi, hledat individuální řešení na jejich různorodé IT potíže a pomáhat jim lépe rozumět digitálnímu a informačnímu světu. Za své působení ve spolku mám za sebou individuální pomoc více jak 400 seniorům. V rámci DIGI seminářů se na Praze 8 těším na další zajímavá setkání se seniory, kterým pomůže proniknout do digitálního a informačního světa, a na jejich životní zkušenosti, které zase mě pomůžou proniknout do světa bez technologií :o).

Pavlína Cimalová :

Pavlína Cimalová

Lekce: Němčina – Interaktivní kurz, Semináře o zdravé výživě a stravování
Jsem Češka (s německými kořeny), do svých 19 let jsem žila v ČR, v bavorském Mnichově jsem potom žila a pracovala 17 let. Jsem certifikovaná trenérka fitness, rehabilitace a dietologie. Zajímám se o zdravé potraviny, baví mě pořádat kreativní workshopy o vaření. Peču domácí müsli, vůbec jsem milovnice zdravého a dobrého jídla.

Jan Hanzelka :

Jan Hanzelka

Lekce: Jugger
Jsem spolu se svou přítelkyní lektor a průkopník sportu jménem jugger v České republice, který jsem poznal na studiích v Německu. Mám velkou radost, když můžu dělat cokoliv, co se okolo juggeru točí, ať už hrát, ukazovat, přednášet, vymýšlet nebo organizovat. Ač vzděláním informatik (nebo právě proto), je mi blízká veškerá tvořivá činnost, jak za počítačem, tak v dílně, před 3D tiskárnou, za šicím strojem i u hudebního nástroje.

Bc. Adéla Šobíšková :

Bc. Adéla Šobíšková

Lekce: Semináře se zahradní tématikou, montessori lekce
Vystudovala jsem zahradnictví na České zemědělské univerzitě v Praze. Jako absolvent jsem se věnovala projektování dětských hřišť a poté jsem začala působit v zahradnické firmě jako projektant. Následně jsem si založila živnost a věnovala  se zahradnické činnosti  jako celku  spolu s brigádníky. V roce 2010 jsem spoluzaložila zahradní firmu, kde jsem vedla tým zodpovědný za realizaci a údržbu soukromých zahrad, firemní zeleně a státních zakázek, vytvářela  návrhy a  rozpočty.
Po mateřské dovolené jsem začala působit  jako vedoucí KRC Osmička, kde mám možnost zúročit své zkušenosti se zahradnickým oborem, podnikáním a mateřstvím. Za tuto příležitost jsem velmi ráda, protože mě má práce naplňuje a dělám ji ráda…

Mgr. Dana Vitásková :

Mgr. Dana Vitásková

Lekce: Dětská herna s angličtinou, Angličtina pro maminky s hlídáním dětí od 1 roku
Výukou angličtiny se zabývám od roku 2002, ale angličtině jako takové se s nadšením věnuji více jak 20 let.
Učila jsem například na MZE, v Omnipolu a dalších menších i větších firmách.
Stejně tak jako mnozí z vás jsem si prošla všemi fázemi a obtížemi pochopení, naučení, uložení a zažití. Proto jsem si osvojila svou vlastní metodu výuky, která je doposud úspěšná u všech mých studentů. Propojuji gramatiku, četbu, poslech s hrami a dalšími zábavnými prvky, tak aby se student nenudil a nepropadl během hodiny letargii, spánku či holému zoufalství.

Andrea Lopašková :

Andrea Lopašková

Lekce: Výtvarka s Andreou, jednorázové semináře vyrábění
Neustále vyhledávám nové nápady, které si průběžně připravuji, a každý týden jimi obohacuji program klubu. Se stejným nadšením plánuji víkendové pobyty s rodinami, které jsou doplňkem a které se staly vítanou možností dalšího poznávání mezi návštěvníky klubu. Na této práci si cením každodenního kontaktu s dětmi, které vidím vyrůstat. Miluji dětskou upřímnost, jejich oči vždy prozradí, jestli svou práci dělám dobře a dobře tzn. s láskou. Ráda čtu, vařím, učím se novým věcem. Nyní si dodělávám akreditovaný kurz profesionální chůvy.

Iveta Javorová :

Iveta Javorová

Lekce: Výtvarka s Ivetou, Cvičení pro nejmenší s Ivetou
Ráda vymýšlím různé aktivity pro naše maličké. Moc se těším na výtvarné hodiny, skotačení v tělocvičně a různé venkovní akce. Tato práce mě naplňuje – dětský úsměv je pro mě vším. Mám ráda sport, cestování, ráda se učím novým věcem. Ve volném čase se ráda věnuji sportu, cestování a chodíme na různé akce s dětmi, ráda se učím a poznávám nové věci. Baví mě když jsou děti spokojené, veselé a když vidím, že je to baví. Mají jiskřičky v očičkách, když ukončíme lekci razítkem do notýsku. V únoru 2018 jsem se zúčastnila workshopu batolecího cvičení. Každý čtvrtek mám výtvarku pro nejmenší, baví mě pro ně vymýšlet různá tvoření.

Alena Dvořáková :

Alena Dvořáková

Lekce: Pohybovky, Výtvarné tvoření
Dětský klub Karlík jsem od jeho vzniku navštěvovala jako maminka s dětmi a před čtyřmi roky jsem dostala šanci se zapojit do jeho chodu profesně jako teta. Doplnila jsem si vzdělání kurzem Chůva a Pedagog volnočasových aktivit a yoga pro děti. V klubíku každé pondělí dělám Pohybovky pro rodiče s dětmi a nyní i ve středu Výtvarné tvoření a organizuji velké bazárky dětského oblečení pro veřejnost, které pořádáme dvakrát do roka. V únoru 2018 jsem se zúčastnila workshopu batolecího cvičení. Mám ráda dětský svět poznávání, jsem společenská, stmelovací, pozitivní, vtipná, organizační, spolehlivá a dochvilná. Ráda sportuji – kolo, lyže, běh, volejbal. O dovolené si ráda přečtu pěknou knihu. Respektuji a držím krok v muzice, v pohádkách, v zábavě a filmech se svými dětmi.

Mgr. Michaela Karolová :

Mgr. Michaela Karolová

Lekce: Semináře v oboru logopedie, logopedické poradenství
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu UK obor logopedie a psychopedie a postgraduální studium ve zdravotnictví s atestací v oboru klinický logoped. V oboru jsem absolvovala stáž na Univerzitě v Bernu ve Švýcarsku. Pracuji v ambulanci klinické logopedie v Praze 10- Strašnicích se zaměřením především na dětskou, ale i dospělou klientelu. Mám dva dospívající syny a několikaletou zkušenost s logopedií i jako rodič.

Mgr. Ondřej Bárta :

Mgr. Ondřej Bárta

Lekce: Semináře o ADHD
Jsem konzultant a terapeut. Vzdělávání se věnuji 20 let. Učil jsem 9 let na základní škole v Praze a působil jsem jako školní metodik prevence sociálně patologických jevů a výchovný poradce. Od roku 2003 vedu neziskovou organizaci SEBESPOLU, zaměřenou na zkušenostní učení ve skupině pro kolektivy školních tříd a týmy učitelů. Jako terapeut a poradce pravidelně dojíždím do centra sociální pomoci v Dobříši na konzultace s klienty v oblastech osobního, rodičovského i finančního poradenství. Od roku 2015 se jako lektor a manažer zastoupení FranklinCovey v ČR věnuji zavádění principů leadershipu – vedení sebe sama a druhých do českých škol.

Andrea Ehret : Lektorka ateliéru arteterapie a intuitivní malby

Andrea Ehret

Lektorka ateliéru arteterapie a intuitivní malby

Slovenská umělkyně - malířka, lektorka a arteterapeutka, která žije a tvoří v Praze. Pravidelně vede workshopy arteterapie pro děti i dospělé, kde v souladu s jejich vlastním viděním světa uplatňuje výtvarnou tvorbu jako nenásilný způsob lidské transformace. Andrea věří, že umění má léčivou silu. Ve své tvorbě vychází z intuitivní perspektivy, její expresivní díla jsou často až na dřeň upřímné, spirituální ale i živelné. Malbu studovala na fakultě umění v Prešove u Doc. Dušana Srvátka a Mgr. Art Prokipa Kolysnika. Svoje práce vystavovala v rámci individuálních a kolektivních výstav na Slovensku, v ČR, UK,  v Německu, i v USA. Její díla jsou součástí soukromých sbírek po celém světě.

Michaela Romanko Ingrischová : lektorka seminářů o první pomoci

Michaela Romanko Ingrischová

lektorka seminářů o první pomoci

Narodila jsem se v Mostě. Vystudovala jsem sedmileté Gymnázium a pokračovala studiem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po promoci v roce 2006 jsem nastoupila na II. interní kliniku – kliniku kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN v Praze jako sekundární lékařka a pracovala také jako asistentka pro výuky studentů české i anglické paralelky. V roce 2012 jsem složila kardiologickou atestaci a od roku 2013 pracuji nejen jako ambulantní kardioložka. V současné době jsem na rodičovské dovolené.

Od mládí se zajímám o výuku první pomoci a vzdělávání laické veřejnosti při nácviku život zachraňujících situací. Založila jsem projekt První pomoc pro veřejnost a občanské sdružení Život pro Tebe. 

Kateřina Němcová : Lektor vycházek s kočárky za poznáním

Kateřina Němcová

Lektor vycházek s kočárky za poznáním

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity obor Učitelství občanské výchovy a dějepisu pro 2. stupeň ZŠ. Ve školství se pohybuji desátým rokem a práce s dětmi mě vždy bavila. Ve volném čase jsem se navíc věnovala samostudiu angličtiny. Mám za sebou několik jazykových kurzů, seminářů i jazykových pobytů v Anglii. Mou velkou zálibou je cestování, ráda jezdím na koni, plavu, chodím do divadla, cvičím jógu, čtu a především rodina. Mám dvouletého syna Tobiáše, se kterým opravdu není nuda.

Mgr. Vítězslav Slíva : Lektor přednášek Digitální svět a my

Mgr. Vítězslav Slíva

Lektor přednášek Digitální svět a my

Vítězslav Slíva působí jako doktorand na fakultě humanitních studií UK, kde se zabývá výzkumem virtuálních realit a zároveň přednáší o
problematice nových médií. Též se věnuje pedagogické činnosti v rámci primárních prevencí, kde se zaměřuje na širokou škálu témat, od  závislostí až po mediální výchovu.