Lektoři

Radka Neubertová :

Radka Neubertová

Lekce: Aby záda nebolela, Joga pro začátečníky, Joga pro porkočilé, Jemná joga, Pilates
Jsem lektorkou Jogy, Pilates a Kompenzačních cvičení skupinových i soukromých lekcí. Vedení lekcí se věnuje od roku 2000 a pravidelně se každoročně dovzdělávám. Jsem maminkou dvou dětí Barči a Ríši. Mezi moje záliby patří cestování po horách v zimě i v létě, v kině pohádky a filmy fantasy a tvoření z papíru všeho druhu. Nyní absolvuji učitelský kurz – Joga jako vědomá cesta. V minulých letech jsem si také prošla několika dalšími vzdělávacími kurzy cvičení jak pilates tak jogy.

Kristýna Pražáková :

Kristýna Pražáková

Lekce: Zdravotní cvičení, Balanční cvičení
Jsem veselá bytost, maminka dvou dětí, nadšenec pohybu a zdravého životního stylu. Před pár lety jsem kvůli času na děti zcela změnila svou profesi. Šla jsem za tím, co mě baví a dává mi smysl. Je úžasné, co se dá vše změnit a jak zkvalitnit život jen za pomoci zdravého cvičení, při kterém odstraníme špatné pohybové stereotypy. I po trenérské certifikaci se neustále dál vzdělávám jak v anatomii, tak na odborných seminářích zaměřených převážně na zdravý pohyb. Nejvíce si cením, když se cvičící po mé lekci cítí skvěle a bolesti postupně mizí.

Kateřina Pávková :

Kateřina Pávková

Lekce: Cvičení pro děti od 1,5 – 3 roky, Zpátky do formy
Jistá nutkání pohybu spojené se sportem jsem měla již od útlého dětství. Následně jsem se stala reprezentantkou ČR s titulem mistr Evropy ve sportovním aerobiku. Dřinu vrcholového sportu jsem pak vyměnila za práci s lidmi spojenou s rekreačním sportem a zdravým životním stylem. V současné době jsem instruktorkou skupinových lekcí pro dospělé i děti.

Ing. Tomáš Hubálek :

Ing. Tomáš Hubálek

Lekce: Digitální svět pro seniory
Na základě setkávání a potřeb seniorů v roce 2015 jsem založil spolek Moudrá Sovička z.s., který se stal platformou pro spojení mladých a starších lidí při používání digitálních technologií. Baví mě se setkávat se zajímavými lidmi, hledat individuální řešení na jejich různorodé IT potíže a pomáhat jim lépe rozumět digitálnímu a informačnímu světu. Za své působení ve spolku mám za sebou individuální pomoc více jak 400 seniorům. V rámci DIGI seminářů se na Praze 8 těším na další zajímavá setkání se seniory, kterým pomůže proniknout do digitálního a informačního světa, a na jejich životní zkušenosti, které zase mě pomůžou proniknout do světa bez technologií :o).

Rydlová Kateřina :

Rydlová Kateřina

Lekce: Tanečky pro děti od 3,5 let, Latino dance
Tanci se věnuji již přes 12 let. Prošla jsem průpravou klasického baletu a jazzové techniky. Posledních 6 let se věnuji zejména sólovým tancům Latino (salsa, bachata, chacha). V roce 2015 jsem se skupinou Mambo Pearls vyhrála mistrovství ČR v Latino dance.
Vyučuji salsu pro ženy a latino dance pro děti. Vystupuji a organizuji workshopy v Praze a zejména ve východních Čechách.
Tanec je mým prostředníkem jak se uvolnit a zároveň být zdravě sebevědomá. Z lekcí odcházím s úsměvem a tento pocit se snažím předat nejen dětem, ale i dospělým ženám.

Gabriela Dufková :

Gabriela Dufková

Lekce: Hravé poznávání přírody, Tvoření v rodinném centru
Vystudovala jsem obor pedagogika na filozofické fakulty UK. Ve své budoucí práci bych se chtěla věnovat dětem, hlavně v předškolním věku. Působím také v turistickém oddíle (zástupce hlavního vedoucího a hospodář), kde dětmi vyrážíme na výpravy, víkendovky a tábory. Do minulého roku jsem vedla oddíl Sůviček, ve kterém se děti v předškolním věku dozvěděly zajímavosti o přírodě a hrály jsme spoustu her. Během prázdnin se také účastním jako vedoucí příměstských táborů pořádaných klubem Mapa. Nejvíce mě s dětmi baví realizovat jejich nápady, představy a ukazovat jim krásy okolního světa. Obdivuji dětskou fantazii při tvoření z různých materiálů. Ráda s dětmi také trávím čas na různých výpravách ve městě i mimo něj, kde zažíváme mnohá dobrodružství.

Bc. Jaroslava Bednářová :

Bc. Jaroslava Bednářová

Lekce: Otevřený klub pro děti a mládež, Lego a jiné stavebnice, Deskové hry

Štěpán Vodenka :

Štěpán Vodenka

Lekce: Otevřený klub pro děti a mládež, Lego a jiné stavebnice, Deskové hry, Otevřený klub pro seniory, Karty pro seniory

Pavlína Cimalová :

Pavlína Cimalová

Lekce: Němčina – Interaktivní kurz, Semináře o zdravé výživě a stravování
Jsem Češka (s německými kořeny), do svých 19 let jsem žila v ČR, v bavorském Mnichově jsem potom žila a pracovala 17 let. Jsem certifikovaná trenérka fitness, rehabilitace a dietologie. Zajímám se o zdravé potraviny, baví mě pořádat kreativní workshopy o vaření. Peču domácí müsli, vůbec jsem milovnice zdravého a dobrého jídla.

Jan Hanzelka :

Jan Hanzelka

Lekce: Jugger
Jsem spolu se svou přítelkyní lektor a průkopník sportu jménem jugger v České republice, který jsem poznal na studiích v Německu. Mám velkou radost, když můžu dělat cokoliv, co se okolo juggeru točí, ať už hrát, ukazovat, přednášet, vymýšlet nebo organizovat. Ač vzděláním informatik (nebo právě proto), je mi blízká veškerá tvořivá činnost, jak za počítačem, tak v dílně, před 3D tiskárnou, za šicím strojem i u hudebního nástroje.

Adéla Šobíšková :

Adéla Šobíšková

Lekce: Semináře s výrobou trávoše, sezónní výrobky
Vystudovala jsem zahradnictví na České zemědělské univerzitě v Praze. Jako absolvent jsem se chvíli věnovala projektování dětských hřišť a poté jsem začala působit v zahradnické firmě, kde jsem měla možnost nasbírat zkušenosti v tomto oboru.
Následně jsem si založila živnost a začala jsem se věnovat zahradnické činnosti naplno spolu s brigádníky. V roce 2010 jsem spoluzaložila zahradní firmu GardPro s.r.o., kde jsem vedla tým zodpovědný za realizaci a údržbu soukromých zahrad, firemní zeleně a státních zakázek, projektovala návrhy a vytvářela rozpočty.
Nyní jsem doma s mými dvěma dětmi, které mě plně zaměstnávají, ale velmi ráda věnuji svůj čas i jiné činnosti, která mě naplňuje. A tou je, hravou formou předávat své zkušnosti dětem, rodičům a seniorům, ve formě seminářů, workshopů a tvoření. V neposlední řadě je také pomoc při realizaci a péči o komunitní zahradu…

Mgr. Dana Vitásková :

Mgr. Dana Vitásková

Lekce: Dětská herna s angličtinou, Angličtina pro maminky s hlídáním dětí od 1 roku
Výukou angličtiny se zabývám od roku 2002, ale angličtině jako takové se s nadšením věnuji více jak 20 let.
Učila jsem například na MZE, v Omnipolu a dalších menších i větších firmách.
Stejně tak jako mnozí z vás jsem si prošla všemi fázemi a obtížemi pochopení, naučení, uložení a zažití. Proto jsem si osvojila svou vlastní metodu výuky, která je doposud úspěšná u všech mých studentů. Propojuji gramatiku, četbu, poslech s hrami a dalšími zábavnými prvky, tak aby se student nenudil a nepropadl během hodiny letargii, spánku či holému zoufalství.

Andrea Lopašková :

Andrea Lopašková

Lekce: Výtvarka s Andreou, jednorázové semináře vyrábění
Neustále vyhledávám nové nápady, které si průběžně připravuji, a každý týden jimi obohacuji program klubu. Se stejným nadšením plánuji víkendové pobyty s rodinami, které jsou doplňkem a které se staly vítanou možností dalšího poznávání mezi návštěvníky klubu. Na této práci si cením každodenního kontaktu s dětmi, které vidím vyrůstat. Miluji dětskou upřímnost, jejich oči vždy prozradí, jestli svou práci dělám dobře a dobře tzn. s láskou. Ráda čtu, vařím, učím se novým věcem. Nyní si dodělávám akreditovaný kurz profesionální chůvy.

Iveta Javorová :

Iveta Javorová

Lekce: Výtvarka s Ivetou, Cvičení pro nejmenší s Ivetou
Ráda vymýšlím různé aktivity pro naše maličké. Moc se těším na výtvarné hodiny, skotačení v tělocvičně a různé venkovní akce. Tato práce mě naplňuje – dětský úsměv je pro mě vším. Mám ráda sport, cestování, ráda se učím novým věcem. Ve volném čase se ráda věnuji sportu, cestování a chodíme na různé akce s dětmi, ráda se učím a poznávám nové věci. Baví mě když jsou děti spokojené, veselé a když vidím, že je to baví. Mají jiskřičky v očičkách, když ukončíme lekci razítkem do notýsku. Každý čtvrtek mám výtvarku pro nejmenší, baví mě pro ně vymýšlet různá tvoření.

Alena Dvořáková :

Alena Dvořáková

Lekce: Pohybovky, Výtvarné tvoření
Dětský klub Karlík jsem od jeho vzniku navštěvovala jako maminka s dětmi a před čtyřmi roky jsem dostala šanci se zapojit do jeho chodu profesně jako teta. Doplnila jsem si vzdělání kurzem Chůva a Pedagog volnočasových aktivit a yoga pro děti. V klubíku každé pondělí dělám Pohybovky pro rodiče s dětmi a nyní i ve středu Výtvarné tvoření a organizuji velké bazárky dětského oblečení pro veřejnost, které pořádáme dvakrát do roka. Mám ráda dětský svět poznávání, jsem společenská, stmelovací, pozitivní, vtipná, organizační, spolehlivá a dochvilná. Ráda sportuji – kolo, lyže, běh, volejbal. O dovolené si ráda přečtu pěknou knihu. Respektuji a držím krok v muzice, v pohádkách, v zábavě a filmech se svými dětmi.

Mirka Hubálková :

Mirka Hubálková

Lekce: Výtvarné tvoření
Vystudovala jsem vysokou školu výtvarně-technického zaměření, jsem absolventkou prvního a druhého stupně základní umělecké školy. Kreslení, malování a nejrůznější tvoření mne vždy bavilo. Pro návštěvníky Krabíku se snažím připravovat takové výtvarné aktivity, aby se mohli zapojit i ti nejmenší a vyzkoušeli si různé techniky. Výtvarné tvoření nakonec baví nejen je, ale také rodiče, a domů si většinou odnášejí pěknou vzpomínku nebo dárek pro babičku. Naše výtvory můžete vidět na facebookovém profilu Osmičky pro rodinu.

Mgr. Michaela Karolová :

Mgr. Michaela Karolová

Lekce: Semináře v oboru logopedie, logopedické poradenství
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu UK obor logopedie a psychopedie a postgraduální studium ve zdravotnictví s atestací v oboru klinický logoped. V oboru jsem absolvovala stáž na Univerzitě v Bernu ve Švýcarsku. Pracuji v ambulanci klinické logopedie v Praze 10- Strašnicích se zaměřením především na dětskou, ale i dospělou klientelu. Mám dva dospívající syny a několikaletou zkušenost s logopedií i jako rodič.

Mgr. Ondřej Bárta :

Mgr. Ondřej Bárta

Lekce: Semináře o ADHD
Jsem konzultant a terapeut. Vzdělávání se věnuji 20 let. Učil jsem 9 let na základní škole v Praze a působil jsem jako školní metodik prevence sociálně patologických jevů a výchovný poradce. Od roku 2003 vedu neziskovou organizaci SEBESPOLU, zaměřenou na zkušenostní učení ve skupině pro kolektivy školních tříd a týmy učitelů. Jako terapeut a poradce pravidelně dojíždím do centra sociální pomoci v Dobříši na konzultace s klienty v oblastech osobního, rodičovského i finančního poradenství. Od roku 2015 se jako lektor a manažer zastoupení FranklinCovey v ČR věnuji zavádění principů leadershipu – vedení sebe sama a druhých do českých škol.

Michaela Romanko Ingrischová : lektorka seminářů o první pomoci

Michaela Romanko Ingrischová

lektorka seminářů o první pomoci

Narodila jsem se v Mostě. Vystudovala jsem sedmileté Gymnázium a pokračovala studiem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po promoci v roce 2006 jsem nastoupila na II. interní kliniku – kliniku kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN v Praze jako sekundární lékařka a pracovala také jako asistentka pro výuky studentů české i anglické paralelky. V roce 2012 jsem složila kardiologickou atestaci a od roku 2013 pracuji nejen jako ambulantní kardioložka. V současné době jsem na rodičovské dovolené.

Od mládí se zajímám o výuku první pomoci a vzdělávání laické veřejnosti při nácviku život zachraňujících situací. Založila jsem projekt První pomoc pro veřejnost a občanské sdružení Život pro Tebe.