Lektoři

Radka Neubertová :

Radka Neubertová

Lekce: Aby záda nebolela, Joga pro začátečníky, Joga pro porkočilé, Jemná joga, Pilates
Jsem lektorkou Jogy, Pilates a Kompenzačních cvičení skupinových i soukromých lekcí. Vedení lekcí se věnuje od roku 2000 a pravidelně se každoročně dovzdělávám. Jsem maminkou dvou dětí Barči a Ríši. Mezi moje záliby patří cestování po horách v zimě i v létě, v kině pohádky a filmy fantasy a tvoření z papíru všeho druhu. Nyní absolvuji učitelský kurz – Joga jako vědomá cesta. V minulých letech jsem si také prošla několika dalšími vzdělávacími kurzy cvičení jak pilates tak jogy.

Kristýna Pražáková :

Kristýna Pražáková

Lekce: Zdravotní cvičení, Balanční cvičení
Jsem veselá bytost, maminka dvou dětí, nadšenec pohybu a zdravého životního stylu. Před pár lety jsem kvůli času na děti zcela změnila svou profesi. Šla jsem za tím, co mě baví a dává mi smysl. Je úžasné, co se dá vše změnit a jak zkvalitnit život jen za pomoci zdravého cvičení, při kterém odstraníme špatné pohybové stereotypy. I po trenérské certifikaci se neustále dál vzdělávám jak v anatomii, tak na odborných seminářích zaměřených převážně na zdravý pohyb. Nejvíce si cením, když se cvičící po mé lekci cítí skvěle a bolesti postupně mizí.

Jan Hanzelka :

Jan Hanzelka

Lekce: Jugger
Jsem spolu se svou přítelkyní lektor a průkopník sportu jménem jugger v České republice, který jsem poznal na studiích v Německu. Mám velkou radost, když můžu dělat cokoliv, co se okolo juggeru točí, ať už hrát, ukazovat, přednášet, vymýšlet nebo organizovat. Ač vzděláním informatik (nebo právě proto), je mi blízká veškerá tvořivá činnost, jak za počítačem, tak v dílně, před 3D tiskárnou, za šicím strojem i u hudebního nástroje.

Andrea Lopašková :

Andrea Lopašková

Lekce: Výtvarka s Andreou, jednorázové semináře vyrábění
Neustále vyhledávám nové nápady, které si průběžně připravuji, a každý týden jimi obohacuji program klubu. Se stejným nadšením plánuji víkendové pobyty s rodinami, které jsou doplňkem a které se staly vítanou možností dalšího poznávání mezi návštěvníky klubu. Na této práci si cením každodenního kontaktu s dětmi, které vidím vyrůstat. Miluji dětskou upřímnost, jejich oči vždy prozradí, jestli svou práci dělám dobře a dobře tzn. s láskou. Ráda čtu, vařím, učím se novým věcem. Nyní si dodělávám akreditovaný kurz profesionální chůvy.

Iveta Javorová :

Iveta Javorová

Lekce: Výtvarka s Ivetou, Cvičení pro nejmenší s Ivetou
Ráda vymýšlím různé aktivity pro naše maličké. Moc se těším na výtvarné hodiny, skotačení v tělocvičně a různé venkovní akce. Tato práce mě naplňuje – dětský úsměv je pro mě vším. Mám ráda sport, cestování, ráda se učím novým věcem. Ve volném čase se ráda věnuji sportu, cestování a chodíme na různé akce s dětmi, ráda se učím a poznávám nové věci. Baví mě když jsou děti spokojené, veselé a když vidím, že je to baví. Mají jiskřičky v očičkách, když ukončíme lekci razítkem do notýsku. V únoru 2018 jsem se zúčastnila workshopu batolecího cvičení. Každý čtvrtek mám výtvarku pro nejmenší, baví mě pro ně vymýšlet různá tvoření.

Alena Dvořáková :

Alena Dvořáková

Lekce: Pohybovky, Výtvarné tvoření
Dětský klub Karlík jsem od jeho vzniku navštěvovala jako maminka s dětmi a před čtyřmi roky jsem dostala šanci se zapojit do jeho chodu profesně jako teta. Doplnila jsem si vzdělání kurzem Chůva a Pedagog volnočasových aktivit a yoga pro děti. V klubíku každé pondělí dělám Pohybovky pro rodiče s dětmi a nyní i ve středu Výtvarné tvoření a organizuji velké bazárky dětského oblečení pro veřejnost, které pořádáme dvakrát do roka. V únoru 2018 jsem se zúčastnila workshopu batolecího cvičení. Mám ráda dětský svět poznávání, jsem společenská, stmelovací, pozitivní, vtipná, organizační, spolehlivá a dochvilná. Ráda sportuji – kolo, lyže, běh, volejbal. O dovolené si ráda přečtu pěknou knihu. Respektuji a držím krok v muzice, v pohádkách, v zábavě a filmech se svými dětmi.

Mgr. Michaela Karolová :

Mgr. Michaela Karolová

Lekce: Semináře v oboru logopedie, logopedické poradenství
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu UK obor logopedie a psychopedie a postgraduální studium ve zdravotnictví s atestací v oboru klinický logoped. V oboru jsem absolvovala stáž na Univerzitě v Bernu ve Švýcarsku. Pracuji v ambulanci klinické logopedie v Praze 10- Strašnicích se zaměřením především na dětskou, ale i dospělou klientelu. Mám dva dospívající syny a několikaletou zkušenost s logopedií i jako rodič.

Mgr. Ondřej Bárta :

Mgr. Ondřej Bárta

Lekce: Semináře o ADHD
Jsem konzultant a terapeut. Vzdělávání se věnuji 20 let. Učil jsem 9 let na základní škole v Praze a působil jsem jako školní metodik prevence sociálně patologických jevů a výchovný poradce. Od roku 2003 vedu neziskovou organizaci SEBESPOLU, zaměřenou na zkušenostní učení ve skupině pro kolektivy školních tříd a týmy učitelů. Jako terapeut a poradce pravidelně dojíždím do centra sociální pomoci v Dobříši na konzultace s klienty v oblastech osobního, rodičovského i finančního poradenství. Od roku 2015 se jako lektor a manažer zastoupení FranklinCovey v ČR věnuji zavádění principů leadershipu – vedení sebe sama a druhých do českých škol.

Andrea Ehret : Lektorka ateliéru arteterapie a intuitivní malby

Andrea Ehret

Lektorka ateliéru arteterapie a intuitivní malby

Slovenská umělkyně - malířka, lektorka a arteterapeutka, která žije a tvoří v Praze. Pravidelně vede workshopy arteterapie pro děti i dospělé, kde v souladu s jejich vlastním viděním světa uplatňuje výtvarnou tvorbu jako nenásilný způsob lidské transformace. Andrea věří, že umění má léčivou silu. Ve své tvorbě vychází z intuitivní perspektivy, její expresivní díla jsou často až na dřeň upřímné, spirituální ale i živelné. Malbu studovala na fakultě umění v Prešove u Doc. Dušana Srvátka a Mgr. Art Prokipa Kolysnika. Svoje práce vystavovala v rámci individuálních a kolektivních výstav na Slovensku, v ČR, UK,  v Německu, i v USA. Její díla jsou součástí soukromých sbírek po celém světě.

Michaela Romanko Ingrischová : lektorka seminářů o první pomoci

Michaela Romanko Ingrischová

lektorka seminářů o první pomoci

Narodila jsem se v Mostě. Vystudovala jsem sedmileté Gymnázium a pokračovala studiem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po promoci v roce 2006 jsem nastoupila na II. interní kliniku – kliniku kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN v Praze jako sekundární lékařka a pracovala také jako asistentka pro výuky studentů české i anglické paralelky. V roce 2012 jsem složila kardiologickou atestaci a od roku 2013 pracuji nejen jako ambulantní kardioložka. V současné době jsem na rodičovské dovolené.

Od mládí se zajímám o výuku první pomoci a vzdělávání laické veřejnosti při nácviku život zachraňujících situací. Založila jsem projekt První pomoc pro veřejnost a občanské sdružení Život pro Tebe. 

Kateřina Němcová : Lektor vycházek s kočárky za poznáním

Kateřina Němcová

Lektor vycházek s kočárky za poznáním

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity obor Učitelství občanské výchovy a dějepisu pro 2. stupeň ZŠ. Ve školství se pohybuji desátým rokem a práce s dětmi mě vždy bavila. Ve volném čase jsem se navíc věnovala samostudiu angličtiny. Mám za sebou několik jazykových kurzů, seminářů i jazykových pobytů v Anglii. Mou velkou zálibou je cestování, ráda jezdím na koni, plavu, chodím do divadla, cvičím jógu, čtu a především rodina. Mám dvouletého syna Tobiáše, se kterým opravdu není nuda.

Mgr. Vítězslav Slíva : Lektor přednášek Digitální svět a my

Mgr. Vítězslav Slíva

Lektor přednášek Digitální svět a my

Vítězslav Slíva působí jako doktorand na fakultě humanitních studií UK, kde se zabývá výzkumem virtuálních realit a zároveň přednáší o
problematice nových médií. Též se věnuje pedagogické činnosti v rámci primárních prevencí, kde se zaměřuje na širokou škálu témat, od  závislostí až po mediální výchovu.

Štěpánka Jislová : lektor Comics Point

Štěpánka Jislová

lektor Comics Point

Ilustrátorka a komiksová autorka patřící do skupiny mladých českých komiksových autorů označovaných jako Generace 2.0.  Je spoluzakladatelkou české pobočky Laydeez Do Comics, organizace, která si klade za cíl představovat široké veřejnosti komiksové autorky a jejich tvorbu. Do podoby komiksu zpracovala jeden z dílů devítidílné edice Češi (Mladá fronta, 2016) podle scénáře Pavla Kosatíka. V roce 2017 vydala své první zcela autorské album s názvem Klášter Nejsvětějšího srdce (Meander 2017), vyprávějící o obyvatelích kláštera, který je v postapokalyptickém světě ztracený uprostřed toxické mlhy. Na triku má i řadu knížek pro děti, výběrem např. 3x Kalle Blomkvist od Astrid Lingrenové (Albatros, 2018) nebo dětské zpracování Daniela v jámě lvové (Meander 2018).

Jiří Melichar : Lektor Tanečních pohybových průprav

Jiří Melichar

Lektor Tanečních pohybových průprav

Profesní kvalifikace

Společenský tanec – amatérsky – 1956 – 1969 – Mistr Čech a Moravy, 5. – 7. místo v celorepublikových soutěžích.

Učitel společenského tance a chování – tříleté absolutorium – ÚDLUT.

1968 – odborný pracovník pro společenský tanec – ÚDLUT ./Ústřední dům lidové umělecké tvořivosti./

1969 – 1976 – vedoucí profesionální taneční skupiny „Twinkle Jazz Ballet“ – nejvyšší kvalifikační třída od PKS i Pragokoncertu.

1976 – 1990 – asistent choreografie Baletu ČST.

1990 – 1993 – vedoucí tanečního oddělení DDM Praha 8 (pak ve funkci ředitele do r. 2005).

Porotce tanečních přehlídek a soutěží společenského a scénického tance doma i v zahraničí.

Pedagogické působení v souborech v ČSSR i v zahraničí Riga, Vilnius, Sofia, Burgas apod.

Od r. 1975 organizační, umělecký a pedagogický vedoucí a choreograf tanečního souboru „Holduj tanci, pohybu“ –

3 skupiny: HO-TA-PO, Hotapáček, Hotapík.(do r. 2013.)

Se souborem řada ocenění ve scénickém tanci, parketových i pódiových skladbách – zahraničí (Polsko, Německo).

Překladatel taneční literatury z angličtiny a ruštiny pro ÚDLUT.

Lektor společenského tance a společenské výchovy. /V osobních materiálech, včetně maturitního vysvědčení a dalších materiálů./

Absolvent řady seminářů /ÚDLUT, SUT, S.TA.P., ARTAMA, ČASPV apod./pro pedagogy a choreografy včetně pro Cvičení předškolních dětí a Cvičení rodičů s dětmi/.

6 let spolupracuji s „Pražskými mažoretkami“ – pohybová průprava – dvojnásobní mistři Evropy (2014 a 2015, vicemistři 2016).

V souboru jsem vyučoval základy klasického baletu, jazzového a moderního tance, přízemní akrobacie, herecko- mimické průpravy.

Jazyky- ruština, angličtina, bulharština, částečně polština.